Nocleg w Naddniestrzu i Mołdawii – Raszków

Nocowanie w Raszkowie – Naddniestrze i Mołdawia

Naddniestrze to niezwykłe miejsce na mapie Europy. Zaraz obok Mołdawii, znajdują się ziemie Naddniestrzańskie. Ze względu na Polską historię, zabory, I i II wojnę światową, żyje tam, bardzo dużo naszych rodaków. Jest to miejsce, gdzie warto przyjechać, zobaczyć miejsca, które leżały kiedyś w granicach Polski i gdzie żyje Polonia – niestety trochę opuszczona.

Jako fundacja Humana Mundi realizujemy rozmaite akcje i działania wspomagające Polonię znajdującą się w Naddniestrzu i Mołdawii – jedną z nich z powstanie Domu Polskiego w Raszkowie. Zapraszamy to przyjazdu i zanocowaniu wśród Polaków w Raszkowie.

Dom Polski w Raszkowie – Noclegi

Dzięki wielu działaniom, udało się zakupić i odremontować niezwykły, zabytkowy Dom w Raszkowie, który obecnie służy żyjącej tam Polonii.

Posiadamy w nim pokoje noclegowe, gdzie serdecznie zapraszamy! 

Oprócz noclegu jesteśmy w stanie zapewnić ciepłe przywitanie, przewodnika po Naddniestrzu i Mołdawii, jak również posiłki.

Dom posiada ogrzewanie, zadbane i czyste części sanitarne, kuchnię, wspólną przestrzeń oraz prywatne pokoje. Jak na Mołdawię i Naddniestrze jakość noclegu jest bardzo dobra 😉 Niestety, ale w wielu miejscach w Naddniestrzu można spotkać jeszcze starodawne toalety na zewnątrz budynku. Warto pamiętać, że Mołdawia jest najbiedniejszym krajem w Europie.

Aby zarezerwować pokój proszę o kontakt z założycielem, Markiem Pantułą – 606 295 675 – jmjmp@poczta.onet.pl 

Udzieli on wszystkich potrzebnych informacji, także o kosztach noclegu.

Poczytaj więcej o Domu Polskim w Raszkowie

O nas i Domu Polskim – reportaż:

http://polonia24.tvp.pl/45116145/30102019-o-panu-wolodyjowskim-i-kmicicu-czyli-trylogia-w-moldawi

Audycja o jedenej z organizowanych przez nas akcji:

https://www.radio.rzeszow.pl/wyszukaj?q=tam+mocniej+bije+serce#ajx/audycje/26245/koncert-jsjd-w-rytmie-bebnow-reportaz-anny-lesniewskiej?highlight=WyJ0YW0iLCJt

Nocleg w Raszkowie – zdjęcia