Kontynuacja projektu Kultura na Szlaku – dary

W ramach akcji humanitarnej organizowanej przez naszą Fundację „Kultura na szlaku” w Bieszczadach /maj-lipiec 2020 r. dla Towarzystwa Kultury Polskiej „Jasna Góra” w Naddniestrzu i Polaków w Mołdawii, zostały zakupione: lekarstwa, żywność, sprzęt AGD, środki higieny osobistej.
Natomiast idea „Kultura na szlaku” znalazła swoją kontynuację poprzez mini koncerty poezji śpiewanej na wiejskich podwórkach u polskich rodzin w kameralnym gronie. Wyjątkową rzeczą, bo w pandemii udało nam się przenieść „Kulturę na szlaku” z Bieszczadów na stepy mołdawskie, gdzie mieszkają nasi rodacy. Wykonawca koncertów poezji:  Piotr Rogala-bard z Soliny. Organizator Fundacja Humana Mundi.
Autor i koordynator idei: Marek PantułaFotografie z  wyjazdu humanitarnego  do Mołdawii i Naddniestrza /wrzesień, październik 2020 w pandemii Covid-19/
Mołdawia miejscowości: Oknica, Bielce
Naddniestrze miejscowości: Raszków, Słoboda Raszków

Akcję Humanitarną zorganizowaną dla Polaków z  Naddniestrza i Mołdawii koordynowali wspólnie, Pani Anna Tomczyk, redaktor TVP Rzeszów, prowadząca na Facebooku „Bazarek dla Polaków Naddniestrza”

oraz Marek Pantuła prowadzący „Kulturę na szlaku”. Bardzo dziękujemy Dyrekcji TVP Rzeszów za patronat medialny, a Pani Annie Tomczyk za prowadzenie „Bazarku” oraz reportaże.

Dom Polski „Wołodyjowski” w Raszkowie/Naddniestrze/

W ramach Humanitarnej Akcji „Kultura na szlaku” przekazaliśmy  ikonę art. Magdaleny Boroń mieszkającej w Żerdence/Biszczady/ dla Towarzystwa Kultury Polskiej „Jasna Góra” w Naddniestrzu. Ikonę odbiera Natalia Siniawska, Prezes Towarzystwa Kultury Polskiej „Jasna Góra” w Ogrodzie Sztuki Domu Polskiego w Raszkowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *